Jak pozbyć się pasożytów z organizmu?

0
jak pozbyć się pasożytów

Jako dziecko ciągle słyszałam, żeby nie wkładać brudnych rąk i zabawek do buzi lub aby nie jeść nie umytych owoców, bo będę miała robaki. Teraz wiem, że nie był to tylko sposób by mnie przestraszyć. To się naprawdę zdarza i to dość często. Najczęstszymi pasożytami, które atakują nasz organizm to owski. Najczęściej mają je dzieci w wieku przedszkolnym. Są to cienkie i białe robaki, a ich długość to około ćwierć do pół centymetra. Tasiemce to drugi rodzaj pasożytów, które często atakują organizm człowieka.

Odrobaczanie organizmu – hit czy kit?

Zarażenie pasożytem może przyjść bardzo łatwo. Może się to zdarzyć bezpośrednio, na przykład gdy brudne palce dotkną ust lub jedzenia. Może się to również zdarzyć pośrednio, na przykład po dotknięciu przedmiotu na, którym znajdują się jaja pasożyta. Jeśli w naszym ciele został wykryty pasożyt, wówczas musimy przeprowadzić kurację odrobaczającą. Warto rozpocząć walkę z nimi pod okiem lekarza. Lekarz może przepisać nam leki na receptę, które pomogą usunąć pasożyty. Warto jednak odrobaczać organizm profilaktycznie, można to robić bez konsultacji z lekarzem. Odrobaczanie organizmu na własną rękę można wykonać samodzielnie w domu. Osobiście robię to od kilku lat.

Dlaczego warto się odrobaczać?

Pasożyty to organizmy, które zarażają ciało innej żywej istoty i żyją w nim. Podczas gdy niektóre pasożyty nie powodują u swoich gospodarzy żadnych objawów, inne mogą powodować ciężkie choroby. Warto się odrobaczać ponieważ skutki posiadania w naszym organizmie pasożytów mogą być naprawdę niebezpieczne. Osobiście robię to wykorzystując naturalne metody, aby nie wyniszczyć organizmu. Odrobaczanie najlepiej przeprowadzać na wiosnę lub wczesną jesienią, raz, dwa razy w roku. Profilaktycznie wykonuje je, nie częściej niż raz na pół roku. Moim sposobem jest przede wszystkim zdrowe odżywianie i utrzymywanie zbilansowanej diety. Utrzymanie diety, która nie pozwala pasożytom rozwinąć się w naszym organizmie to najlepsza metoda. Prawdopodobieństwo unikania kontaktu z pasożytami jest wręcz nie możliwe. Można jednak dbać o swój organizm tak, żeby nie był dla pasożytów przyjaznym środowiskiem.

oczyszczanie organizmu z pasożytów domowe sposoby

Jakie są objawy pasożytów?

Wewnątrz naszego organizmu owsiki tworzą swój dom w okrężnicy i odbytnicy. W nocy samice robaka wychodzą na zewnątrz, aby złożyć jaja w skórze wokół odbytu. Jeśli podrapiesz ten obszar, jajka dostaną się na palce lub pod paznokcie, a następnie rozprzestrzenią się w miejsce, które dotkniesz. Tasiemce mogą żyć na zewnątrz przez miesiące, czekając na przybycie gospodarza. Najbardziej zagrożone jest przebywanie w pobliżu zwierząt gospodarskich lub podróżowanie do kraju, w którym poziom higieny jest niski. Możesz także zostać zarażony, jeśli zjesz lub wypijesz coś, co zawiera jaja tasiemca lub larwy. W zależności od posiadanego pasożyta i na jaką część organizmu wpływa, objawy infekcji pasożytniczych mogą obejmować: ból brzucha, skurcze żołądka, nudności, wymioty, odwodnienie, utrata masy ciała, gorączka, gazy, biegunkę, zaparcie, rozstrój żołądka, objawy grypopodobne, obrzęk węzłów chłonnych, swędzenie, czerwień oraz podrażnienie.

Oczyszczanie organizmu z pasożytów – domowe sposoby

Niektórzy lekarze zajmujący się zdrowiem naturalnym twierdzą, że duży procent populacji ma pasożyty i że każdy powinien regularnie się odrobaczać. Niektórzy twierdzą nawet, że należy to robić raz w roku, ja staram się robić to raz na pół roku. Moimi ulubionymi sposobami na odrobaczanie organizmu jest stosowanie oregano w postaci oleju, gdzie do 4 kropli olejku wlewam wodę i cytryn, pije taką mieszankę 2-3 razy dziennie. Pestki dyni również w postaci oleju lub mikstury to lubiana przeze mnie metoda odrobaczania organizmu. Około 70 pestek dyni miażdżę z odrobiną wody i cukru, dzielę na 3 części i przez 3 dni zjadam na czczo i po 5 godzinach popijam łyżką oliwy z oliwek. Lubię również stosowanie nalewek. Piołun, który można kupić jako gotową nalewkę z dodatkiem różnych ziół, w tym szałwii i tymianku, stosuje najrzadziej, za to nalewkę z czarnych orzechów bardzo lubię.

Komentarze są wyłączone dla tej strony