Jak konturować twarz?

0
jak konturować twarz

Konturowanie twarzy pomaga uwydatnić rysy twarzy, tworząc iluzję wyższych kości policzkowych oraz szczuplejszego nosa czy brody. Jest to technika spopularyzowana przez artystów makijażu gwiazd, ale dzięki odpowiednim produktom i sprzętowi jest to łatwe do zrobienia we własnym zakresie, w domowym zaciszu. Jest to zdecydowanie moim ulubionym zabiegiem podczas wykonywania makijażu, który sprawia, że moja twarz wydaje się być szczuplejsza, a zarazem wygląda to bardzo naturalnie i zdrowo.

Modelowanie twarzy – na czym to polega?

Modelowanie twarzy to część makijażu, która pozwoli nadać idealny kształt Twojej twarzy. Użycie odpowiednich kosmetyków pozwoli Ci na wizualne zmienienie kształtu twojej twarzy. Ciemnych kosmetyków takich jak, np. bronzer używa się by wyszczuplić daną część twarzy. Jasne produkty takie jak korektor czy rozjaśniacz uwypuklają. Kontury twarzy będą wtedy bardziej widoczne. Do konturowania twarzy używa się bronzera, w formie suchej lub mokrej który pomniejszy wybrane partie oraz nada lekkiej opalenizny co sprawia że twarz wygląda zdrowo i naturalnie. Róż, który doda promienności cerze i skoryguje kształt twarzy, najczęściej występuje w formie suchego sprasowanego produktu. Nakłada się go delikatnie powyżej nałożonego bronzera. Rozświetlasz, który uwydatnia i ożywi twój makijaż nakłada się w szczególności na kości policzkowe, łuk kupidyna oraz szczyt nosa czy czoła. Tak wykonane konturowanie, będzie wyglądało naturalnie i sprawi, że twoja cera będzie wyglądała na zdrową i młodzieńczą.

Jak wybrać pędzel do konturowania?

Największy problem podczas mojej nauki technik modelowania twarzy okazał się dobór odpowiednich narzędzi. W tym miejscu myślę o pędzlach do makijażu. Dobór odpowiedniego pędzla był bardzo trudny, lecz to narzędzie ma największy wpływ na efekt końcowy naszego konturowania. Ja wybrałam dość szeroki, puszysty pędzel z zaokrąglonym wierzchołkiem. Jeśli pędzel jest zbyt mały lub sztywny, może powodować powstawanie plam i smug podczas nakładania bronzera. Na rynku dostępnych jest wiele wyspecjalizowanych pędzli przeznaczonych do nakładania do bronzera, chociaż każdy duży pędzel do różu lub pędzel do podkładu będzie również dobrze działał. Dużo zależy od tego jaki efekt chce się uzyskać. Aby uzyskać bardziej miękki, naturalny wygląd, warto użyć zamiast dużego, puchatego pędzla, pędzel wachlarzykowaty.

modelowanie twarzy

Konturowanie twarzy krok po kroku

Jeśli chcesz nadać kontur twarzy, zacznij standardowo od nałożenia podkładu na cała twarz i korektora pod oczy oraz na niedoskonałości. Osobiście bardziej preferuje konturowanie na sucho, jest dla mnie po prostu szybsze i wygodniejsze. Dlatego też po nałożeniu wszystkich mokrych produktów, pudruje skrupulatnie twarz sypkim pudrem, najlepiej ryżowym. Po czym biorę mój pędzel do konturowania i zaczynam konturować policzki. Przeciągam pędzlem od ucha w stronę ust, z każdej strony tak samo. Następnie delikatnie konturuje czoło i brodę. Konturowanie nosa zostawiam sobie na koniec i wykonuje je resztką bronzera, który pozostał na pędzlu. Następnie nakładam róż i rozświetlasz. Według mnie ta metoda jest najszybsza i najskuteczniejsza. Dzięki niej moja twarz wygląda zdecydowanie lepiej.

Komentarze są wyłączone dla tej strony