Bolące stawy sportowców – naturalne sposoby leczenia

0

Około 40 % populacji na świecie wymaga leczenia bólu w obrębie narządów ruchu. Szczególnie sportowców dotykają różne zespoły bólowe w obrębie stawów. Dyskomfort i ból, który często uniemożliwia podejmowanie jakiejkolwiek aktywności fizycznej, co dla osób uprawiających sport jest niezwykle ważne, jest główną przyczyną, dla której cierpiący poddają się różnego rodzaju terapią – zarówno tym konwencjonalnym, jak lekarstwa w postaci tabletek, tym do których używa się najnowocześniejszego sprzętu najnowszej generacji lub wprost przeciwnie – wielu sportowców szuka rozwiązań wykorzystujących naturalne substancje, jak chociażby skuteczny kolagen. Dlatego chciałam zapoznać Was bliżej z metodą leczenia bólu stawów, abyście mogli wybrać właściwą dla siebie.

Czy istnieje naturalny lek na stawy kolanowe?

Naturalnym lekiem na stawy kolanowe jest osocze bogatopłytkowe oraz produkty bazujące na kolagenie. Osocze podane w formie zastrzyku to nic innego jak własne płytki krwi. Jest to więc całkowicie bezpieczny produkt, który nie wywołuje skutków ubocznych. Przynosi natomiast spektakularne i szybkie efekty w leczeniu schorzeń chrząstno – stawowych. Zdaje sobie sprawę, że sportowców zainteresuje fakt, że metoda ta przynosi nie tylko ulgę doraźną. Zastosowana kilkukrotnie może niemal całkowicie wyleczyć ból stawów kolanowych, dlatego wydaje mi się, że warto skorzystać z tej możliwości. Jeśli istnieją przeciwwskazania do podania osocza warto skorzystać z kolagenu wstrzykiwanego wraz z substancjami pomocniczymi, jak kwas hialuronowy do stawu kolanowego. Są to również całkowicie naturalne substancję korzystnie wpływające na stan narządów ruchów u każdego sportowca.

https://dobry-kolagen.pl/fizzycollagen/Jak wybrać kolagen na stawy kolanowe?

Wiem, że nadmierny trening bardzo obciąża stawy, dlatego trzeba zawsze mieć przy sobie preparaty zawierające kolagen. Aby wybrać najlepszy należy odpowiedzieć sobie na następujące pytanie: czy mój problem jest rozbudowany i potrzebuję kompleksowego preparatu wieloskładnikowego, czy też wystarczy mi jedynie kolagen w czystej postaci? Wsparcie i pomoc w utrzymaniu sprawnych narządów ruchu zapewnią preparaty o niskim stężeniu kolagenu. Jednak jeśli potrzebowałbym kompletnego wsparcia i szybkiej pomocy w powrocie do formy wybrałabym preparat o silnie skoncentrowanym kolagenie wspartym takimi substancjami, jak chondroityny i glukozaminy zapewniające wielopoziomowe wsparcie. W tym artykule – https://dobry-kolagen.pl/blog/kolagen-na-stawy-dla-sportowcow/ znalazłem wiele wskazówek, co może pomóc na ból stawów kolanowych.

Tabletki na stawy – efekty

Leczenie sterydowe, lub lekami przeciwzapalnymi daje szybkie pozytywne działanie jednak wiąże się z efektami ubocznymi. Tabletki niwelują ból doraźnie, jednak po ich odstawieniu dolegliwości wracają. Te same substancje wstrzykiwane bezpośrednio do stawu pomijają układ układ pokarmowy – układ krwionośny, więc działają szybciej i bardziej skutecznie, jednak ich aplikowanie może wywołać kilkuminutowy ból. Doskonale zdaję sobie sprawę, że jeśli sportowiec jest w trakcie treningu to będzie to dla niego bardzo uciążliwe. Co więc wybrać? Wówczas lepiej skorzystać z doraźnych tabletek zawierających siarczan glukozaminy. W połączeniu z podawanym kolagenem i kwasem hialuronowym tabletki wspomagają produkcję mazi stawowej i przywrócą prawidłową ruchomość w stawach.

Komentarze są wyłączone dla tej strony